Ücretsiz SEO Araçları

No Comments

Ücretsiz SEO Araçları

SEO söz konusu olduğunda, bazıları oldukça ağır olmak üzere onlarca belki ve yüzlerce araç var. Elbette, bu yüksek ücrete sahip araçlar, gelişmiş işlevsellik veya geniş veriler gerektiğinde, premium araçlar çok değerlidir.

Ama gerçek şu: Çoğu SEO aracı, özellikle de anahtar kelime araştırması için, ücretsiz araçların artık çoğu ücretli araçlar ile aynı işlevi görüyor.

Analytics Araçları

Bing Webmaster

Bing Web Yöneticisi Araçları , bütünsel bir kontrol paneli, site haritaları, tarama kontrol ayarları, sayfa önizleme özelliği ve çok daha fazlası ile sitenize ilişkin bilgiler sunar.

Google Analytics ve Data Stüdyosu

Bu size saçma bir öneri gibi gelebilir, ancak birçoğu Google Analytics’in dijital pazarlamanın ekmeği ve Nutellası olduğunu öne sürüyor . SEO çalışmalarınızı izleyin ve site ziyaretçileri, trafik ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi metrikten yararlanın.

Data Studio , verilerinizde sunum yapmanıza ve şık, derlemesi kolay özel raporlar ve etkileşimli gösterge tabloları oluşturmanıza olanak tanır. Ücretsiz veri görselleştirme araçları açısından Google Data Studio kesinlikle önerilir.

Google Arama Konsolu

Eski adıyla Google Web Yöneticisi Araçları olan Google Search Console , Analytics ile aynı verilerin bir kısmını sunar, ancak arama optimizasyonuna daha fazla odaklanır. Google’ın sitenizi nasıl taradığı hakkında bilgi sağlar ve net olarak anahtar kelime verileri sağlar. Bu aracın en değerli yönlerinden biri, dizin oluşturma durumunu kontrol etme yeteneğidir.

Beam Us Up

Beam Us Up, kullanıcıların bozuk bağlantıları keşfetmelerini, eksik sayfa başlıklarını, yinelenen içerikleri ve daha fazlasını keşfetmelerini sağlayan bir SEO tarama yazılımıdır. Bu araç, dışa aktarma seçenekleriyle hataları kolayca bulmanıza ve zaman kazanmanıza olanak tanır.

Screaming Fog

Screaming Fog kesinlikle bağlantı tarama için favori araçlardan bir tanesidir. Sınırsız tarama bir premium özelliği olsa da, bu yazılım tarama başına 500 URL’ye kadar izin veren ücretsiz bir sürüm sunar.

Ücretsiz sürüm, ücretli sürümle aynı işlevlere sahip değildir, ancak küçük projeler için oldukça iyi bir seçenektir.

Xenu Kırık Link Aracı

Xenu Link Sleuth aracı, sitenizde kırık bağlantılar olup olmadığını kontrol eder. Arama motorları, gelen ve giden bağlantılar aracılığıyla düzenli olarak siteleri tarar. Sitelerin kırık link ile dolmasına izin verecek değilsiniz, öyleyse tam size göre.

AnswerThePublic

AnswerThePublic , insanların anahtar kelimeleri ile alakalı merak ettikleri şeylerin cevabını sunan kullanışlı bir araçtır. Anahtar kelimelerinizi kim, ne ve ne zaman vb. pek çok şeyi içeren kategoriler halinde düzenleyerek içerik fikirleri bulmanıza yardımcı olan bir anahtar kelime veri görselleştirme aracıdır. Ücretsiz sürüm MSV görüntülemese de, kitlenizin sahip olduğu soruları tanımlamak için harika bir araçtır.

Blog Hakkında

Senelerce edindiğimiz tecrübeyi sizlere aktarmak için buradayız.

More from our blog

See all posts

Leave a Comment