Google Adwords

No Comments

Google Adwords

Dünyada bulunan internet kullanıcılarının en çok kullandıkları arama motoru Google sayesinde siz de internet sitelerinizin reklamlarını verebilirsiniz. Peki ama Google reklamı nasıl verilir?

İnternet sitelerinizin reklamlarını vererek internet kullanıcılarının daha fazla sizin sitenizi ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz. Google Adwords kaydı yaptırarak kolaylıkla halledebileceğiniz bu işlem sayesinde daha fazla kişiye ulaşmanız sağlanabilmektedir. Her bütçeye uygun olarak verilebilecek reklamların bulunması sayesinde siz de istediğiniz gibi internet sitelerinizin reklamlarını yaptırabileceksiniz. Özellikle internet üzerinden ticaret yapan sitelerin tercih ettikleri bu yöntem sayesinde satış gelirlerinizi de arttırabileceksiniz. Ancak reklam vermek kadar reklamın nasıl verilmesi gerektiği de önemli olacaktır.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords nedir?” sorusunun cevabı metin bazlı reklam verilmesi olarak kısaca tanımlanabilecektir. İstemiş olduğunuz reklamların diğer internet sitelerinde ya da direkt olarak Google üzerinden verilmesini bu yöntem sayesinde sağlayabileceksiniz. İnternet kullanıcılarının yaptıkları aramalarda internet sitenizi ilgilendirecek anahtar kelimeleri kullandıklarında sizin internet sitenizin gösterildiği bir reklama sahip olabileceksiniz. Arama motoru kullanıcılarının yaptıkları aramalarda ilk sırada internet sitenizin görünmesi sayesinde kullanıcıların internet sitenize yönlendirilmesi sağlanabilecektir. Bu sayede tıklanma sayılarınız artarken aynı zamanda gelirlerinizde de artış yaşanacaktır.

Google Reklamı Verilmesi İçin Gerekenler Nelerdir?

Google reklam verilebilmesi için sizlerden istenecek bazı bilgiler olacaktır. Bu bilgilerin doğru verilmesi reklamlardan daha fazla sonuç alabilmeniz için oldukça önemlidir. Öncelikle reklamlarınızda kullanacağınız anahtar kelimelerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Anahtar kelimelerin seçilmesi esnasında hizmet verdiğiniz sektör ya da internet siteniz ile ilgili olanları seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Google reklam vermek için ihtiyaç duyulan en önemli şeylerden bir diğeri de dikkat çekici reklamların oluşturulması olacaktır. İnternet kullanıcılarının sizin reklamınızı gördüğünde tıklamalarını sağlayacağınız kadar dikkat çekici ve aynı zamanda ilgi uyandırıcı olmaları gerekmektedir.

Google Tarafından İstenilen Bilgiler Nelerdir?

İlgili reklamların yayınlanabilmeleri için Google tarafından sizlerden istenen bazı bilgiler olacaktır. Buna göre istenen bilgiler:

  • Yayınlanacak olan reklamın URL’si,
  • Yayınlanacak reklam başlığı,
  • Gösterilecek olan metin,
  • İnternet sitelerinin bağlantılarının uzantıları,
  • Açıklama metinlerinin uzantıları,
  • Ek açıklamalarda kullanılmak üzere Snippet uzantıları,
  • İnternet sitelerinizdeki uygulamaların uzantıları,
  • Mesajların uzantıları,
  • Uygulanacak olan promosyonların uzantıları,
  • Bunlarla birlikte uygulanacak olan fiyatların uzantıları Google Adwords reklam vermek için gerekli olacak bilgilerdir.

Verilecek olan reklamlardan daha önemli olan bir konu da etkili geri dönüşlerin alınabilmeleridir. Verdiğiniz reklamların daha etkili sonuçlarının olması için mutlaka alanında uzman ekiplerden destek almanız gerekecektir. Uzun yıllardır bu sektör içerisinde vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde edindiğimiz tecrübeleri siz değerli müşterilerimizin isteklerini karşılamak için kullanabiliyoruz. İnternet sitelerinizin daha çok internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilmeleri için yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde siz de internet sitelerinizin hitlerini arttırabileceksiniz. Aynı zamanda verilecek olan Google reklamlarının hazırlanmaları ve daha fazla kişiyi harekete geçirebilmesi için gerekli olabilecek çalışmaların yapılması alanında uzman ekiplerimiz tarafından yapılabilmektedir. Siz de daha fazla internet kullanıcısının sitenizi tıklamasını istiyorsanız mutlaka bizlere ulaşmalısınız.

Google Reklamlarındaki Hedef Kitle Seçimi

Öncelikli olarak yaptığınız işe ve internet sitenizin yayınlanma amaçlarına göre doğru hedef kitle seçimi yapılması gerekmektedir. Hedef kitlenin doğru seçilmesi verilen reklamların amaçlarına doğru ulaşabilmeleri için en önemli unsurlardan birisi olacaktır. Bu şekilde istediğiniz reklamların yayınlanmasını ve sonuçlarının hızlı ve doğru olarak alınabilmesi sağlanabilecektir. Hedef kitlenin seçilmesi aşamasında vereceğiniz reklamlara göre sizlerden Şehir, Dil, Yaş, Ülke ve Cinsiyet gibi bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin doğru doldurulması verilecek reklamların amaçlarına daha hızlı ulaşabilmelerine yardımcı olabilecektir. Bu şekilde istenilen daha fazla kullanıcının internet sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Bizlerden alacağınız danışmanlık hizmetleri sayesinde sadece verilen reklamlar konusunda değil daha çok kullanıcının ziyaret edebileceği internet sitelerinizin olmasını da sağlayabilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimizin internet siteleriniz üzerinde yapacakları çalışmalar sayesinde yanlış ya da eksik olan bölümleri tekrar düzenlemelerine imkan sağlamış olacaksınız. İnternet sitelerinin en önemli kriterlerinden birisi olan internet sitesinin SEO Optimizasyonu da profesyonel ekiplerimiz tarafından sağlanan en önemli hizmetlerden birisidir. Bu şekilde yapılan aramalarda daha çok bulunabilen ve daha fazla internet kullanıcısının internet sitenizi ziyaret etmesini sağlayabileceksiniz.

Blog Hakkında

Senelerce edindiğimiz tecrübeyi sizlere aktarmak için buradayız.

More from our blog

See all posts

Leave a Comment