Ciddi Arkadaşlık Siteleri Tema Kurulumu

No Comments

Ciddi Arkadaşlık Siteleri Tema Kurulumu

Ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu, sohbet siteleri ve evlilik siteleri gibi sitelerin görselliğini etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. WordPress üzerinde binlerce farklı temanın bulunması, her kullanıcının kendisini farklılaştırmasını sağlamaktadır. Wp temalarındaki çeşitlilik, kolay kullanım ve eklenti yüklenebilme özellikleri sayesinde wordpress dünyanın en fazla tercih edilen sistemi olmaktadır. Canlı arkadaşlık siteleri tema kurulumu yapabilmek için öncelikli olarak gereksinim duyulanlar şunlardır:

 • WordPress kullanıcı paneli bölümün erişim
 • Bilgisayara indirilen wp tema şablonu
 • FTP’ye erişim olanağı
 • phpMy Admin erişimi

Bu koşulların sağlanmasıyla birlikte kolaylıkla ve oldukça kısa bir süre içerisinde evlilik sitesi ve benzeri gibi sitelerde tema kurulumları yapılabilmektedir.

Manuel Ciddi Arkadaşlık Siteleri Tema Kurulumu

Manuel olarak yani elle de ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu yapılabilmektedir. Binlerce seçeneğin bulunuyor olmasından dolayı ateşli sohbet ve görüntülü sohbet sitesi uygunluğu taşıyan temalar yer almaktadır. Bunlardan bir tanesinin seçilmesiyle site için en uygun tema oluşturulabilmektedir. Bunun için de öncelikle istenilen temanın bilgisayar üzerine indirilmiş olması gerekmektedir, dosya formatının da .zip olması gerekmektedir.

Elle tema kurulumu yaparken öncelikle görünüm bölümüne gidilir. Yeni ekle seçeneği tercih edilir ve daha sonra sayfanın en üstünde çıkan tema yükle tıklanır. Açılan kısma direkt olarak tema dosyası seçilir ve hemen yükle seçeneğine tıklanır. Tüm bunların gerçekleştirilmesinin sonunda ekrana üç farklı sayfa çıkacaktır. Bunlar; canlı ön izleme, etkinleştir ve tema sayfasına geri dön seçenekleridir.

Eğer seçilen temanın nasıl göründüğüne bakılmak isteniyorsa ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu sonrasında canlı ön izleme seçeneği tercih edilmelidir. Eğer istenilen tema, istenilen şekilde yüklendiyse etkinleştir seçeneğine tıklanılmalıdır. Eğer seçilen tema istenildiği gibi durmuyorsa ya da herhangi bir sorun varsa tema sayfasına geri dön seçeneğine basılıp, önceki sayfaya dönüş sağlanmaktadır.

FTP ile Ciddi Arkadaşlık Siteleri Tema Kurulumu

Sohbet sitesi tema kurulumu yapmak için tercih edilebilecek olan seçeneklerden bir tanesi de; FTP istemcisi ile kurulum yapmaktır. Bu yöntem ile sohbet discord sitelerinde kurulum yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Fakat kurulum işlemine başlamadan önce FTP istemcisi ve dosya yöneticisi kurumu, kullanımı hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. FTP istemcisi aracılığıyla ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Tema arşivi bilgisayar üzerine indirilir ve açılır
 • Barındırma hesabına bağlanılır ve bunun için FTP istemcisi kullanılır
 • WordPress klasörüne gidilir
 • Wp-content klasörü açılır
 • Themes klasörüne tıklanır
 • Açılan tema dosyası, themes klasöründe yüklenir
 • Wp yönetici paneline giriş yapılır ve de tema kısmı tıklanır
 • Dosyaların yüklenmiş olduğu tema bulunur ve etkin hale getirilir

Bu işlem sonunda temanın etkin hale getirilmesinden önce bir ön izleme yapılmak isteniyorsa o zaman; canlı önizleme seçeneğine tıklanır. Böylelikle ücretsiz arkadaşlık siteleri için eklenecek olan tema işlem öncesinde canlı olarak izlenebilmektedir.

Resmi Dizin ile Ciddi Arkadaşlık Siteleri Tema Kurulumu

Ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu yapılabilmesi için tercih edilen yöntemlerden biri de; resmi dizinden tema kurulumu yapmaktır. WordPress üzerinde binlerce tema yer almaktadır. Bu temalardan bazıları tamamen ücretsizken, bazıları da premium özellikte ve ücretlidir. Fakat herkesin aradığı bir tema mutlaka wordpress üzerinde bulunmaktadır. Ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu için dizinden yükleme yaparken izlenmesi gereke yol ise şudur:

 • Wp yönetici kontrol paneline giriş sağlanır ve görünüm seçeneğine tıklanır
 • Ekrana yüklü olan tema seçenekleri gelmektedir. Yeni bir dizin için yeni ekle seçeneği tercih edilmelidir
 • Açılan sayfada istenilen özellikteki tema bulunur ve seçilir. Bu noktada tema filtrelemesi yapabilmekte de mümkün olmaktadır. En kısa sürede, istenilen temanın bulunabilmesi için özellik filtresi kullanılmalıdır
 • İstenilen tema bulunduğunda Kur seçeneğine tıklanır
 • Kurulum işleminin sonuna gelindikten sonra tema varsayılan olarak işaretlenmelidir ve bunun için etkinleştir tercih edilmelidir

Görüldüğü üzere bir canlı arkadaşlık sohbet sitesinin tema kurulumunu yapmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bunların hepsi, web sitenin görünümünü güzelleştirmekte ve kullanımını kolaylaştırmaktadır. Bununla birlikte daha etkili bir site ortaya konabilmesi için ciddi arkadaşlık siteleri tema kurulumu dışında, arkadaşlık siteleri rakip analizi, site hızlandırma ve site analizi yapılarak iyileştirmeler gerçekleştirilmelidir.  WordPress virüs temizleme işlemi yapılarak da site güvenliği sağlanmalıdır.

Blog Hakkında

Senelerce edindiğimiz tecrübeyi sizlere aktarmak için buradayız.

More from our blog

See all posts

Leave a Comment