Bayan Siteleri Wp Virüs Temizliği

1 Comment

Bayan Siteleri Wp Virüs Temizliği

Bayan siteleri wp virüs temizliği, sohbet sitesinin daha etkili ve kullanışlı bir şekilde işlemesini sağlamakta ve site hızını arttırmaktadır. Virüs temizleme işlemi yapılmamış olan bir wordpress sitesi, zamanla yavaşlamaya başlamakla birlikte aynı zamanda internet kullanıcıları tarafından tercih edilmez olmaktadır. Ayrıca site güvenliği için de wp virüs temizliği sürekli olarak gerçekleştirilmelidir.

Virüsler, sohbet siteleri içinde bulunan bir açıktan dolayı kötü niyetli kişilerce yerleştirilmektedir. Alt yapı eksikliği ile herhangi bir ilgisi bulunmayan virüs, dışarıdan oluşturulmaktadır. Fakat bayan siteleri wp virüs temizliği ile yaşanan sorunların önüne geçilebilmektedir.

Gerekli olan güvenlik önlemlerinin alınması ile birlikte flört siteleri ve arkadaşlık siteleri içinde yer alan virüslerin önüne geçilebilmekte, güvenli ortam sağlanabilmektedir. Fakat wordpress virüs temizliği yapılmasının mümkün olması için öncelikle hangi tip virüs ile karşı karşıya olunduğunun tam olarak tespit edilmesi gerekmektedir.

WordPress Virüs Çeşitleri

Günümüzde online olarak ilişki kurulabilmesini sağlayan pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bu siteler; dul bayan sohbet siteleri, evlilik siteleri, bayan sohbet siteleri ve benzeri gibi farklılaşabilmektedir. Online sohbetin popülerlik kazanması nedeniyle de pek çok site birbiri ile rakip halindedir.

İyi niyetli kişiler, rekabet ortamında üstün çıkmak için rakip analizi yaparak işlemlerde bulunurken, kötü niyetli kişiler de virüs yazılımlarıyla saldırılar gerçekleştirmektedir. Bu noktada bayan siteleri wp virüs temizliği yapmak zorunlu bir hal almaktadır. Fakat bu çalışmanın yapılabilmesi için öncelikle söz konusu olan sohbet sitesinde bulunan virüsün türü hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Genel olarak bilinen virüs türleri şunlardır:

 • İframe virüs
 • Spam amaçlı virüs
 • Veritabanı ve dosyaya sızma

Arkadaşlık siteleri virüs temizleme çalışması için virüsün türü tespit edilmelidir. Iframe virüs, bir sohbet sitesinin virüs nedeniyle başka bir siteye yönlendirmesi durumudur. Bu virüs genellikle indeks dosyası içine zararlı kodların girilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Bu virüs ile karşı karşıya kalan web sitelerinde Google üzerinden yapılan tıklamalar da virüsün bağlantı verdiği siteye yapılmaktadır. Bu sebeple sıklıkla Google trafik kontrolü gerçekleştirilmelidir.

WordPress virüs temizleme gerektiren bir diğer virüs çeşidi de spam amaçlı olan virüslerdir. Bu virüsler daha çok dolandırıcılık faaliyetleri için yapılmaktadır. Çünkü bir web sitesi birebir kopyalanmakta, kullanıcılar bu siteye çekilmektedir.

Dosya ve veritabanı sızlamaları da bir virüs faaliyetidir ve web virüs temizleme çalışması gerektirmektedir. Bayan siteleri wp virüs temizliği yapılması gereken bu virüste backdoor’lar oluşturulmaktadır.

Bayan Siteleri Wp Virüs Temizliği Nasıl Yapılır?

Siteden virüs temizleme işleminin ilk adımı; virüs tespitidir. Bu tespitin kısa sürede, büyük sorunların ortaya çıkmadan yapılabilmesi için site analizi sıklıkla gerçekleştirilmelidir.  Sohbet odaları sitelerinde bulunan virüsler, internet ve site kullanıcılarının siteye ulaşamamasına, zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple chat odası gibi sitelerde sıklıkla iç ve dış kontroller yapılmalıdır. Bayan siteleri wp virüs temizliği yapımı ise şu şekilde gerçekleşmektedir:

 • Öncelikle wp güncel sürüm indirilir. Wp-content klasörü hariç tutulur ve FTP alanı yüklenir
 • Wp-config,php dosyası içindeki harici fonksiyonlar kaldırılır
 • Wp-content içinde bulunan eklenti ve tema açıkları tespit edilir ve temizlenir
 • Kötü niyetli kişilerce şifrelerin ele geçirildiği düşünülüyorsa FTP şifresi değiştirilir. Bu değişikliğin yapılmasıyla birlikte MySQL veritabanı şifresi de değiştirilir

WordPress virüs temizliği hem kullanıcı güvenliği açısından hem de sohbet sitesinin kendi güvenliği açsından oldukça önemlidir. Bayan siteleri wp virüs temizliği gerçekleşmesinden sonra daha aktif bir sohbet sitesi olunabilmesi açısından site hız optimizasyonu yapılmalı, site link inşası çalışmaları gerçekleştirilmeli ve site hızlandırma için gerekli olan adımlar atılmalıdır. Böylelikle daha sağlıklı bir site ile daha etkili bir hizmet sağlanmış olacaktır.

Bayan Siteleri Wp Virüs Nasıl Bulaşır?

Bayan siteleri wp virüs temizliği, sohbet sitesine kötü amaçlı bir saldırı gerçekleştiğinde gerekli olmaktadır. Bir sohbet sitesine şu nedenlerle virüs bulaşması gerçekleşmektedir:

 • Sohbet sitesinde hazır sistem kullanılıyor olması
 • Tema eklentisinin cracklı olması
 • Dizinlere tam yetki verilmesi
 • Admin paneline giriş esnasında kötü niyetli yazılımlarla şifrenin kaydedilmesi

Görüldüğü üzere wp virüsüne davetiye çıkaran birden fazla durum bulunmaktadır. Bu durumlara engel olunması için oldukça dikkatli olunmalıdır. Virüs bulaşması durumunda da siteden virüs temizlenmesi için hemen faaliyete geçilmelidir.

Blog Hakkında

Senelerce edindiğimiz tecrübeyi sizlere aktarmak için buradayız.

More from our blog

See all posts

Leave a Comment