Arkadaşlık Siteleri İç Seo Uyarlaması

No Comments

Arkadaşlık Siteleri İç Seo Uyarlaması

Arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması, arkadaşlık sitelerinin arama motorları kurallarına uygunluk sağlanması açısından oldukça gereklidir. İç seo çalışması yapılan arkadaşlık siteleri, arama motorlarının beklentilerine cevap verdiği ve kurallarına uygunluk sağladığı için kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda üst sıralarda yer alacaktır.

Böylelikle arkadaşlık siteleri amaçlarına ulaşabilecek ve çok daha fazla hedef kitleye hitap etme şansı yakalayacaktır. Genel olarak arkadaşlık siteleri ücretsiz olduğu için kullanıcıları da fazladır fakat iç seo yapılmamış olan bir arkadaşlık sitesi, internet kullanıcıları tarafından kolay bulunabilir olmadığından abone sayısı da artış göstermeyecektir.

Hangi web sitesi olursa olsun yapılması gereken ilk çalışma; iç seo çalışmasıdır. İç seo sonrasında gerçekleştirilecek olan dış seo çalışmaları ile birlikte web siteleri ziyaretçi ve üye sayısını arttırabilmektedir. Ayrıca arama motorlarının gün geçtikçe algoritmaları değişmekte, kuralları farklılaşmaktadır. Bu sebeple arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması, değişiklikler gerçekleştikçe sürekli olarak yenilenmelidir.

Arkadaşlık Siteleri İç Seo Uyarlaması Nedir?

İç seo uyarlamasının diğer adı; on page seo’dur. On page seo uyarlamasının yapılabilmesi için öncelikle web site başlığından başlanmaktadır. Bu bağlamda tiitle ile description bölümlerinde uyarlama yapılmaktadır. İç seo düzenlemesi kapsamında hedeflenen anahtar kelimeler, başlık ve description bölümlerinde geçirilmektedir.

Arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması çalışmalarında web site hızlandırma da oldukça önemli bir konudur. Eğer bir sitenin sayfalarının açılma hızı ne kadar yüksekse, etkiliği de o kadar fazla olmaktadır. Arama motorlarının gözettiği bir özellik olan site hızı, internet kullanıcıları açısından da oldukça önemlidir. Çünkü sayfaları açılma hızı yavaş olan bir web siteden yana, kullanıcılar da tercihlerini gerçekleştirmemektedir.

Arkadaşlık Siteleri İç Seo Uyarlaması Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Arama motorları tarafından tanınması için arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması yapmak durumundadır. İç seo düzenlemesi yapmak, arkadaşlık sitelerinin daha fazla kullanıcıya ulaşma şansını yaratmaktadır. Bu sebeple arama motorlarının kuralları doğru bir şekilde takip edilmelidir. Genel olarak iç seo çalışması yaparken ciddi arkadaşlık siteleri şu unsurlara dikkat etmelidir:

 • Zayıf içeriklerden ve birbirini tekrar eden içeriklerden kaçınılmalıdır
 • Kopya içeriklerin girilmemesine dikkat edilmelidir
 • Tek bir anahtar kelime ile yazılmış olan içerikler sayfanın tamamında bulunmamalıdır
 • Bir sayfanın silinmesi aşamasında ya da taşınması aşamasında 301 yönlendirmesi yapılmalıdır
 • Harici ev dahili olan bağlantıların sayılar ile oranları dikkate alınmalıdır
 • Sayfada açıklama ve başlık etiket kurallarına uyum sağlanmalıdır
 • URL yapısı seo ile uyumlu bir şekilde kullanılmalıdır
 • Sayfada yer alan görseller optimize edilmelidir
 • Alt metin kullanımları yapılmalıdır
 • Her sayfa site haritasında bulunmalıdır

Arkadaşlık Siteleri İç Seo Uyarlaması Nasıl Yapılır?

Arama motorlarında üst sırada çıkması için arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması yapmak oldukça kolaydır. Temel olarak chat odaları sitelerinde iç seo şu şekilde yapılmaktadır:

 • Sayfa içeriklerinde ana ve ara başlıklarda anahtar kelime yer almalıdır
 • Aranma hacmi fazla olan kelimelere içeriklerde yer verilmelidir
 • Telifsiz ve özgün görseller kullanılmalıdır
 • Yazı içeriklerinin ilk 150 kelimesinin içerisinde anahtar kelime yer almalıdır
 • H1, H2, H3 başlık kullanımları yapılmalıdır
 • Web site, mobil uyumlu olmalıdır
 • Site hızı optimize edilmelidir
 • Outbound bağlantı kullanılmalıdır
 • Yazılım iyileştirmeleri ve güncellemeleri yapılmalıdır

WordPress iç seo uyarlaması gibi arkadaşlık siteleri iç seo uyarlamaları da mutlaka yapılmalıdır. Bu sayede sohbet odaları siteleri, arama motorlarının üst sıralarında yer alabilmektedir.

Arkadaşlık Siteleri İç Seo Uyarlaması Neden Gereklidir?

Arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması, dış seo çalışmalarına hazırlık yapılmasını sağladığı için oldukça gereklidir. Dış seo çalışmalarının yapılabilmesi ve başarı göstermesi için öncelikle arkadaşlık sitelerinin iç seo teknikleri bakımından uyarlanmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde ücretsiz flört siteleri de iç seo uyarlaması yapılmadığı zaman arama motorlarında başarıya ulaşamayacaktır.

Bir arkadaşlık sitesinin başarı sağlayabilmesi için rakip analizi yapmak oldukça önemlidir. Bununla birlikte arkadaşlık siteleri yorumları da düzenlenmeli ve olumsuz yorumlar soruna çözüm sağlanması ile giderilmelidir. Arkadaşlık siteleri güvenilir mi sorusu açısından arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıkan siteler genellikle daha güvenilir bulunmaktadır. Tüm bunlarla birlikte link inşası yapılması, virüs temizliği,  site analizi işleminin gerçekleştirilmesi ve arkadaşlık siteleri iç seo uyarlaması yapılmasıyla arkadaşlık sitesi başarıya ulaştırılmaktadır

Blog Hakkında

Senelerce edindiğimiz tecrübeyi sizlere aktarmak için buradayız.

More from our blog

See all posts

Leave a Comment