Arkadaş Siteleri Wp Kurulumu

1 Comment

Arkadaş Siteleri Wp Kurulumu

Arkadaş siteleri wp kurulumu, günümüze oldukça fazla eklenti ve tema seçeneği bulunması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. WordPress sayesinde birbirinden güçlü sohbet siteleri, birbirinden şık tasarımlı dul sohbet odaları oluşturmak oldukça kolaydır. Aktif olarak var olan bütün internet sitelerinin yaklaşık olarak yüzde 40’ının WordPress temelli olduğu düşünüldüğünde işin ciddiyeti daha çok ortaya çıkmaktadır.

 

Üstelik uluslararası pek çok firmanın forumlarını, web sitelerini ve bloglarını wordpress ile kurduğu da bilinmektedir. Bu sebeple wp, tüm dünyada geçerliliği olan ve en çok tercih edilen içerik yönetimi sistemi olmaktadır. Kolay kurulabilir ve kullanılabilir olması da tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

 

Arkadaş siteleri wp kurulumu, iki farklı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunu gerçekleştirmenin ilk yolu; manuel yani elle yüklemek, bir diğeri de otomatik yüklemedir.

Otomatik Arkadaş Siteleri Wp Kurulumu

Hostinger aracılığı ile otomatik olarak arkadaş siteleri wp kurulumu yapmak oldukça kolaydır ve wp kurulumu yapmanın en pratik yoludur. Birkaç dakika süren bu işlem sayesinde sorunsuz çalışan bir wp canlı sohbet sitesi sahibi olunabilmektedir. Bunun için öncelikle hostinger kontrol paneli girişi yapılmalıdır. Ardından otomatik yükleme simgesi üzerine tıklamalıdır. Çıkan arama kısmına WordPress yazılmalıdır. Bu işlemle birlikte ekrana gelen son sürüme tıklanmalıdır.

 

Son sürüme tıklanmasının ardından doldurulması gereken alanlar çıkacaktır. Bu alanların eksiksiz olarak doldurulmasıyla birlikte yükle seçeneği seçilmeli ve kurulum tamamlanmalıdır.

Manuel Arkadaş Siteleri Wp Kurulumu

WordPress elle, manuel olarak da kurulabilmektedir. Bunun için öncelikle wp kurulum dosyası indirilmelidir. Daha sonra hosting hesabına dosya yüklemesi yapılabilmesi için FTP istemcisi kullanılmalıdır. MySQL veri tabanı oluşturulduktan sonra tercih edilen tarayıcıda alan adı açılmalı ve wp kurulum sihirbazı çalıştırılmalıdır.

 

Başarılı bir kurulum için WordPress’in son sürümü indirilmiş olmalıdır. Eski sürümün indirilmesi ve kurulması teknik olarak aksaklıklara yol açmaktadır. Arkadaş siteleri wp kurulumu manüel olarak gerçekleştirilmektedir fakat en pratik ve sorunsuz kurulum şekli otomatik olandır.

 

Arkadaş Siteleri Wp Kurulumu İçin Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arkadaş siteleri wp kurulumu için hosting paketi alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Çünkü wp hosting paketleri güvenlik, site hızı, güncelleme özellikleri, uptime oranı gibi açılardan dolayı birbirinden farklılaşmaktadır. Dolayısı ile hosting paketi alırken sohbet sitesi için gereksinimler ve hedefler ortaya konmalı, bu yönde tercih gerçekleştirilmelidir.

 

Her web sitesindeki gibi sohbet sitelerinde de site ihtiyaçları farklıdır. Dolayısı ile alınması gereken hosting paketi de farklıdır. Genel olarak kişisel blogların ve de küçük ölçekli işletmelere ait olan internet sitelerinin ihtiyaçlarını 1 GB RAM, 1 CPU ve 1 GB disk karşılamaktadır. Fakat kullanıcı yoğunluğu bulunan arkadaş siteleri wp kurulumu için gereksinimler bundan fazladır. Unutmamalıdır ki bahsi edilen değerlerin artışı gerçekleştikçe sunucu verimliliği de artacaktır.

 

Arkadaşlık Siteleri ve sohbet odaları siteleri için site hızı konusu oldukça önemlidir. Kaliteli bir wp hosting hizmeti sayesinde chat odaları bulunan siteleri hızlandırabilmek mümkündür. Üstelik bu yöntemle ekomomiklik de sağlanmaktadır. Ayrıca arama motorları için site hızı oldukça önemlidir. Bayan sohbet sitesi ve sohbet discord özelliği bulunan sitelerin hızlı yükleniyor olması, arama motorlarının siteyi tanımasını ve üst sıralarda barındırmasını sağlamaktadır.

Arkadaş Siteleri Kurulumu İçin Neden Wp Tercih Edilmeli?

WordPress, dünyada bilinen bir web site sistemidir. Bu sistemin birbirinden farklı binlerce teması olması, kolay kurulabilir ve kolay kullanılabilir olması, sürekli olarak yeniliklere açık olması ve daha pek çok neden arkadaşlık siteleri için WordPress’i uygun kılmaktadır. Arkadaş siteleri wp kurulumu ile birlikte daha iyi bir sonuç için kaliteli bir hosting hizmetinin de alınması gerekmektedir. Çünkü kaliteli hosting ile desteklenmeyen chat siteleri işlevsellik sorunu yaratmaktadır. Bununla birlikte wordpress link inşası, wordpress virüs temizleme işlemi, wordpress site hızlandırma çalışmaları da yapılmalıdır.

 

WordPress güncel kurulumunun yapılması, sohbet web sitesini arama motorlarında ön plana çıkarttığı gibi aynı zamanda internet kullanıcılarını ds olumlu yönde etkilemektedir. Çünkü iyileştirilmiş web siteleri ve sohbet siteleri, rakip sitelere göre daha gelişmiş özeliklere sahip olduğundan ve daha yenilikçi olduğundan daha ilgi çekici, kullanıcılar tarafından daha işlevsel bulunmaktadır. Arkadaş siteleri wp kurulumu, hem sitenin arama motorunda yükselmesi hem de internet kullanıcıları arasında popüler olması için gerçekleştirilmelidir.

Blog Hakkında

Senelerce edindiğimiz tecrübeyi sizlere aktarmak için buradayız.

More from our blog

See all posts

Leave a Comment